Sayfalar

23 Ocak 2013 Çarşamba

MİNİ TOWN-KASABA

Bir önceki yazım Mini Town spor ile ilgiliydi. Sporumuz bittikten sonra, bu kasaba dedikleri ne biçim bir yermiş bir bakalım dedik ve çocukları çıkaramadık.Küçük bir kasaba yapmışlar resmen, ayrı bir bölümde trafik parkuru kurmuşlar. Çocuklar akülü arabalar ile bir trafik düzeni içerisinde trafik lambaları, işaret levhaları eşliğinde araba sürerken trafik kurallarını öğreniyorlar. Bizimkiler bunun için henüz küçük olduklarından o bölüme sokmadık. Ayrıca, bir alt katta alışveriş merkezlerindeki çocuk eğlence yerlerinde olan bölümlerden vardı, hani şu macera adası gibi, çocukları bırakıyorsunuz, içerdeki platformda atlıyor zıplıyor tırmanıyor. Burası için de henüz küçük olduklarını düşündüğümüzden buraya da sokmadık minnoşları. Ama kasaba yetti de arttı bile bize. 
 Yukarıdaki resimin üst kısmında hasır sandalyelerin bir kısmı görünmüş, orası kafeterya. Çocuklar oynarlarken siz rahatlıkla çayınızı kahvenizi içip gazetenizi okuyup aynı zamanda da çocuklarınızı göz mesafenizde kontrol edebiliyorsunuz. Nitekim kociş orada oturdu keyif yaptı, ben foto peşindeyken. 
Şimdi tek tek kasaba içerisindeki binaları tanıtayım. İlk sırada okul var : Şimdi sırada bir ev var. İçerisi daha çok kız çocuklarına yönelik olduğu için bizimkiler pek ilgilenmedi. İçeride küçük bir mutfak, masa, sandalye, ütü masası, çamaşır makinası, evcilik oyunu için aklınıza gelebilecek her şey vardı.

Kasaba olur da marketi olmaz mı ? 

Sağlık ocağımız da var tabi 
Kapalı da olsa bir sinema salonumuz ve kasabanın şerifinin ofisi de var.Kasaba turumuz bitince ayrı bir bölüme geçtik.Burada da çocuklar için değişik aktivite yaptıran aletler var. Her yüzünde farklı resimler olan çevrilebilen kareler, yanan ışığa bastığında ses çıkaran uğur böcekleri, kurbağa gibi hayvan figürleri, değişik şekillerde açılan kapanan, sürgülü, dönmeli, içinde çocukların dokunma duygusunun gelişmesine yönelik değişik materyallar bulunan kapaklar vs. Ayrıca, doğumgünü organizasyonları da yapılıyormuş mekanda.
Adres : Angora Caddesi, 209/29 Beysupark, Çayyolu
Tel : 225 22 99
www.minitown.com.tr
Hadi bu iyiliğimi de unutmayın :))9 yorum:

 1. Keşke Eskişehir'de de olsa

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim de İstanbul'da görüp keşke Ankara'da olsa dediğim o kadar çok yer oluyor ki, seni çok iyi anlıyorum.

   Sil
 2. Daha önce de buraya gitmeye niyetlenmiştim ama fırsat bulamamıştım.tam olarak fotoğrafladığınız için tşkler, gitme fikri kesinlik kazandı böylelikle :)
  Küçük mucizelerinize bayıldım ayrıca, maşallah çok tatlılar :)

  YanıtlayınSil
 3. Allah bağışlasın. Çok güzeller.

  YanıtlayınSil
 4. Kaç sene önce yurtdısnda böyle yerler oldugunu duymustum, ülkemizde de olması ne kadar güzel. Kızım biraz daha büyüyünce gideriz biz de. Benim de henüz 3 aylık bir blogum var, gezmenizi ve yorumlarınızı beklerim http://nur-ela-m.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
 5. Burada güzel makaleleriniz var! Burada ev satın almak veya diğer finansman ihtiyaçları karşılığında% 2 oranında kredi arayan biri varsa, 247officedept@gmail.com adresinden Bay Benjamin ile de iletişime geçmenizi istiyorum Ayrıca Whats-App + 1-989-394-3740'da Bay Benjamin, pazara ilk alıcı olarak giriyordum. Doğal olarak ihtiyaçlarım biraz farklıydı ve bir sürü sorum vardı. Bana ön onay mektubumu göndermeden önce, ne anlama geldiği ve nelerin değişebileceği konusunda benimle konuşmak için aradı. Kendisini hemen hemen her saatte e-posta ve kısa mesaj yoluyla bana sundu. Çok duyarlı ve bilgiliydi. Aynı zamanda çok açık sözlü. Kapanış saati ve diğer detaylarla ilgili beklentilerimin neler olduğunu kendisine anlattım. Bu beklentileri karşılayacağını söyledi ama onları aştı. O kadar çabuk kapattım ki emlakçım ve satıcı elbette bu konuda heyecanlandı. Ancak bir alıcı olarak Benjamin'in kredi teklifi sürecinden geçmekten memnuniyet duydum. Ön onaydan kapanışa kadar yolculuk o kadar sorunsuz geçti ve kendimi şanslı sayıyorum çünkü korku hikayeleri duydum. Kredi arayan herkese tavsiye ederim. Her şey elektronik olarak amaca uygun ve güvenli bir şekilde ele alındı

  YanıtlayınSil