Bu Blogda Ara

2 Mayıs 2011 Pazartesi

11.AY DOKTOR KONTROLÜMÜZ
Bu ay doktor kontrolümüz fazla atraksiyonlu olmadı. Pütürlü gıdaya geçiş yapamadığımız için henüz yeni gıda listesi vermedi.  Aylarıyla ilgili gelişim özelliklerini de anlatmadı. Herşey aynen devam dedi.Yiğit basıyor artık sağlam bir şekilde adımlamaya da başladı kollarının altından tuttuğumuzda. Alper yeni yeni basıyor hemen yoruluyor. Alper' in sürekli ışığa bakmasını, arada çığlık atmasını sorduk. Sıkıntılı bir durum olduğunu sanmıyorum, geçen aylarda konuştuğumuz tekrarlayan davranış olabilir biraz daha izleyelim dedi. Çünkü ismi söylenince bakıyor, göz teması gayet iyi minnoşumun.  
Anneanne ve babaannemizin ısrarıyla kemik suyu koyalımmı çorbalara yemeklere diye sorduk. Hiçbir yararı yokmuş, zararı da yokmuş farketmez yani cevabını aldık. Çorbalara tereyağı koyalımmı sorumuza ise katı yağlardan ziyade besinlerin normal yağını önerdiğini söyledi. Mesela, dana bonfileden çekilmiş kıyma, yağlı günlük sütten yapılmış yoğurt, yağlı peynir gibi. 0-3 yaş arası katı gıdalar beyin gelişiminde çok etkiliymiş ama besinlerin kendi yağını kullanmaktan yana olduğunu söyledi. Günlük sütten muhallebiye kesinlikle karşı çıktı. Düzeltilmiş bir yaş olana kadar günlük sütten sadece yoğurt yiyebiliyoruz. İlla muhallebi yedirecekseniz anne sütünden yapın ama sütünüz yetiyorsa gerek yok bence dedi. Tok tutmaktan başka bir işe yaramaz, çocuklar doyuyorsa anne sütüne gittiği yere kadar devam dedi.Nörolog randevumuza da gittik. Herşey yolunda çok şükür. 4 ay sonra gelin dedi.
Bu arada doğum günü kutlama faaliyetleri için araştırmalara başladık. Güzel birşeyler çıkarmak istiyorum. Umarım başarılı olurum.

3 yorum:

 1. Maşallah bu dünya güzelllerine pardon yakışıklılarına....

  YanıtlaSil
 2. merhaba,
  Sizi ilk kez okuyorum.Benimde 3 yaşına bir ay kalan bir kız bir erkek ikizlerim var.Paylaşacak çok şeyimiz var desenize...
  Takipteyim.
  Bize de beklerim:)

  YanıtlaSil
 3. Kesinlikle paylaşacak çok şey var. Neticede üstadımsınız. :)))En kısa zamanda ziyaretinize geleceğim :))

  YanıtlaSil